INFORMACJA Z POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI I XXXII SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 16 września br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XXXII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 13 września br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji była informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy, o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej oraz o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2021 roku. Przedmiotem obrad były ponadto uchwały:
1) zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Pniewy,
2) w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych o nr 110/3, 109/1, 110/2, 297 i 31/1 położonych w miejscowości Rudka,
3) w sprawie przyjęcia Aktualizacji Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Pniewy na lata 2015-2030,
4) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2021,
5) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2021 – 2028,
6) w sprawie udzielenia Województwu Wielkopolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadania pn.: „Opracowanie dokumentacji pod nazwą: Wstępne Studium Planistyczno-Prognostyczne dla projektów w ramach programu Kolej”,
W trakcie obrad Burmistrz Gminy Jarosław Przewoźny przedstawił aktualne działania gospodarcze i społeczne gminy, szeroko omówił zamierzenia na najbliższe miesiące oraz przybliżył uwarunkowania ich realizacji.
