30 lat Osady Burego Misia
Występy kabaretowe, koncerty zespołów muzycznych, degustacja pysznych serów, wspólna biesiada, to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowała Wspólnota Burego Misia z okazji tegorocznej "Świętnicy". Osada Burego Misia w zaprzyjaźnionej gminie Kościerzyna świętowała 30- lecie wspólnoty. W uroczystości udział wziął Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny.
Tegoroczna Świętnica rozpoczęła się 26 sierpnia i tradycyjnie z uśmiechem. W piątkowy wieczór na scenie pojawił się kabaret Ławeczka.
Sobotni dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w podziękowaniu za 30 lat wspólnego życia i kroczenia drogami Osady Burego Misia. W dalszej części programu na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” a następnie Remont Pomp, zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku. Niedziela z kolei była aktywna. Wszystkich miłośników rowerów zaproszono na Bikeowy Maraton MTB 2022 Kościerzyna.
30 lecie Osady to niewątpliwie okazja do wspomnień i wzruszeń. Z tej okazji przygotowano wyjątkową wystawę „30 lat Osady”, czyli 30 lat wspomnień uwiecznionych na zdjęciach.






