INFORMACJA Z LII SESJI RADY MIEJSKIEJ I POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI
W dniu 30 marca br. w Bibliotece Publicznej MiG Centrum Kultury Pniewy odbyła się LII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 27 marca br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji była ocena funkcjonowania systemu odbioru odpadów komunalnych.
Rada Miejska, przychylając się do opinii sołtysów, po raz pierwszy podjęła uchwałę w sprawie wyodrębnienia funduszu sołeckiego na rok 2024.
Wprowadzenie funduszu wpłynie na sposób realizacji zadań na terenie sołectw.
Ponadto Rada Miejska podjęła uchwały w sprawach:
1) „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Pniewy w 2023 roku”.
2) „Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Dęborzyce”.
3) „Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Kikowo”.
4) Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie położonego w rejonie ulicy Piastowskiej w Pniewach.
5) Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działek ewidencyjnych o nr 110/3, 109/1, 110/2, 297 i 31/1 położonych w miejscowości Rudka.
6) O zmianie uchwały budżetowej na rok 2023.
7) O zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2023-2032.
Ponadto Burmistrz Jarosław Przewoźny poinformował, że efektem jego rozmów z samorządem wojewódzkim jest rozpoczęcie prac na rzecz wybudowania obwodnicy Pniew oraz modernizacji ośmiokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej z Pniew do Nojewa.
