Urząd Miiejski Pniewy

Kolonie w Gminie Radków

W dniach 11 – 20 lipca po raz kolejny grupa dzieci z naszej gminy wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Gminy Kościerzyna ( w tym roku byli to uczniowie szkoły w  Niedamowie) udała się na kolonie letnie do partnerskiej Gminy Radków. Wyjazd był częścią trójstronnej wymiany gmin partnerskich, gdyż w tym samym czasie w Gminie Kościerzyna wypoczywała młodzież z Gminy Pniewy i Gminy Radków a w Pniewach z Gminy Kościerzyna i Radków.

Tradycyjnie naszą bazą była szkoła w Ścinawce Średniej, skąd udawaliśmy się na zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO Farma w Łącznej, gdzie mogliśmy podziwiać ponad sto gatunków zwierząt. Największe wrażenie zrobiły na nas lemury, które mogliśmy nie tylko podziwiać na wyciągnięcie ręki, ale również karmić.

Kolejnym przystankiem naszej tegorocznej wyprawy był Folwark Szyfrów w Kłodzku, gdzie uczestniczyliśmy w grze „Zagubieni w czasie”, w której pokonywaliśmy manualne i logiczne etapy. Korzystając z faktu że byliśmy w Kłodzku postanowiliśmy zwiedzić miasto, po którym oprowadziła nas pani przewodnik.

Skoro Ziemia Kłodzka to także wyprawy w góry – w tym roku wspięliśmy się na Szczeliniec Wielki oraz Wielką Sowę - najwyższy szczyt Gór Sowich.

Odwiedziliśmy także Szlak Ginących Zawodów w Kłodzku, gdzie oprócz zwiedzania skansenu i przylegającego do niego mini zoo, uczestniczyliśmy w warsztatach lepienia z gliny.

Podczas pobytu nie zabrakło zabaw integracyjnych – była koloniada, gra w piłkę nożną, rywalizacja w dwa ognie oraz podchody a także grill w Wambierzycach, do których udaliśmy się w niedzielę.

Nie zabrakło także relaksu na basenie w Nowej Rudzie oraz w Parku Trampolin w Kłodzku.

Miłym akcentem były odwiedziny burmistrza Gminy Radków pana Jana Bednarczyka, który opowiedział o Gminie, w której wypoczywaliśmy a także przekazał pamiątkowe upominki.

Dzieci uczestniczące w tegorocznym wyjeździe bardzo szybko złapały wspólny język i na pewno ich znajomość nie zakończy się z chwilą pożegnania w Pniewach. Wszyscy liczą na kolejne spotkania. Większość jeszcze w czasie trwania kolonii deklarowała udział w kolejnych takich wyjazdach a uśmiechy i ich zadowolone twarze były dla nas kadry – Katarzyny Szczepaniak, Filipa Kończaka, Marii Smoczyńskiej, Aleksandy Bober i Cecylii Wawer – największą nagrodą za te kilka wspólnie spędzonych dni.

Wyjazd dzieci z naszej gminy był dofinasowany z funduszy Burmistrza Gminy za pośrednictwem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, za co serdecznie w imieniu uczestników dziękujemy.

Pełną relację z naszego wyjazdu można zobaczyć na fanpage Bursy Szkolnej w Pniewach.

 

Katarzyna Szczepaniak

006 

Galeria zdjęć

001 004 005 007 008 -10 011 012 013 014 015 016 017 018 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029 030 031 032 033 035 037 038 039 041 043 044 045 046 047 048 049 051 052 053 055 056
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności