Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie miało miejsce tragiczne wydarzenie. Po pokazowym procesie doszło do egzekucji przywódców IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Zamordowany pułkownik Łukasz Ciepliński wraz z najbliższymi współpracownikami tworzyli ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji funkcjonującej od 1945 roku, która w czasie okresu działania kontynuowała dzieło Armii Krajowej. Ofiary zostały pochowane w nieznanym miejscu.
Z tej okazji 73 lata później - 1 marca 2024 roku obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętając o ogromnym poświęceniu bohaterów, Burmistrz Gminy Pniewy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Pniewy złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku Bojowników o Wolność.
Niech dzisiejsze święto będzie dla nas świadectwem patriotyzmu i ogromnej miłości do Ojczyzny.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
