5000 osób zaszczepionych w pniewskim Punkcie Szczepień Powszechnych!
Już ponad 5000 osób zostało zaszczepionych w działającym od 12 maja br. pniewskim Punkcie Szczepień Powszechnych!
Pięciotysięcznym pacjentem okazał się mieszkaniec Pniew Pan Wojciech Bartkowiak.
Od początku pandemii walka z tym zagrożeniem stała się priorytetem włodarzy gminy Pniewy. Należy podkreślić, że tylko dzięki działaniom podejmowanym przez naszych samorządowców ruszył w Pniewach Narodowy Program Szczepień przeciwko Covid-19, a Pniewy zniknęły z niechlubnej mapy Polski pokazującej gminy, w których nie można się zaszczepić.
Warto przypomnieć, że przy wsparciu gminy szczepienia w ramach powyższego programu rozpoczął, stacjonujący przy hali OSiR, mobilny punkt szczepień obsługiwany przez Artur Obst NZOZ Obst Ambulans Union - Ratownictwo Medyczne z Obornik.
Gminny samorząd, chcąc ułatwić dostęp do szczepień mieszkańcom, również znacząco zaangażował się w organizację szczepień prowadzonych przez Centrum Medyczne „Medyk" w Pniewach przy ul. Powstańców Wielkopolskich 4.
Gdy rząd ogłosił możliwość tworzenia Punktów Szczepień Masowych (przemianowanych następnie na Punkty Szczepień Powszechnych), nasza gmina zgłosiła natychmiast swój akces.
Dzięki przychylności Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego i dobrej współpracy ze Starostą Szamotulskim Beatą Hanyżak uzyskaliśmy zgodę na możliwość organizacji w Pniewach Punktu Szczepień Powszechnych.
Ogromna praca włożona w stworzenie tego Punktu, aby spełnił wysokie wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia, poniesione przez gminę znaczące koszty z tym związane oraz wysiłek wielu osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie opłaciły się. Otóż w nieco ponad miesiąc w pniewskim punkcie zaszczepiło się już ponad 5000 osób! Ta liczba byłaby jeszcze większa, gdyby nie problemy z dostępnością szczepionek, wskutek odwołanych dostaw przez producentów.
Wyjątkowego pacjenta w czwartkowe przedpołudnie uhonorowali osobiście burmistrz Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matuszak.
Burmistrz Jarosław Przewoźny podkreśla, że wyjątkowy czas pandemii wymagał nadzwyczajnych działań i jest przekonany, że mimo wielu trudności, w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców gminy Pniewy, pniewski samorząd sprostał tym wyzwaniom. #szczepimy się.
