Strzelanie Żniwne
Dziś, 27 września, w Kurkowym Bractwie Strzeleckim w Pniewach odbyło się tradycyjne strzelanie żniwne – jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu brackim, nawiązujące do dawnych obyczajów i podsumowujące czas zbiorów.
Uroczystość zgromadziła członków bractwa oraz zaproszonych gości, którzy mogą wspólnie uczestniczyć w tej wyjątkowej tradycji. Wśród obecnych gości znalazł się Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka.
Tegorocznym Królem Żniwnym został Sławomir Kobierski. Gratulujemy!
.jpg)
.jpg)
