INFORMACJA Z POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI I XXIX SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 27 maja br. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Pniewach odbyła się XXIX sesja Rady Miejskiej. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem Komisji w dniu 24 maja br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Rada wysłuchała informacji z działalności Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Centrum Kultury w Pniewach, sprawozdania z realizacji programu współpracy gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2020 oraz zapoznała się z oceną zasobów pomocy społecznej za 2020 rok.
Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad podjęto uchwały w sprawach:
1) „Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Pniewy na lata 2021-2025”.
2) wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości w Pniewach.
3) zgody na zbycie nieruchomości w miejscowości Kikowo. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia z obowiązku najmu nieruchomości w drodze przetargu.
4) wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości w Karminie.
5) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2021.
6) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2021 – 2028.
Ponadto radni dyskutowali na temat realizacji inwestycji gminnych, gospodarki śmieciowej oraz komunikacji publicznej. Wyrażono słowa uznania dla Burmistrza w związku ze skutecznymi działaniami, które doprowadziły do uruchomienia w Pniewach punktów szczepień przeciw Covid. Niestety, jak zauważył Burmistrz, zainteresowanie szczepieniami wśród naszych mieszkańców jest ciągle zbyt małe.
Następna sesja Rady Miejskiej, absolutoryjna, odbędzie się 10 czerwca.
