Aktywny wrzesień ze sztangą
Dnia 17.09.2023r. w Gołańczy odbyła się 3 edycja „Wielkopolskiego Wieloboju Atletycznego”, w którym udział wzięło 3 zawodników z Pniew: Stanisław Smorawski, Antoni Królikiewicz i Franciszek Fechner. Zawodnicy konkurowali z sobą w 3 konkurencjach ogólnorozwojowych (bieg 600m, bieg 60m i rzut piłką lekarską) i 1 konkurencji technicznej (rwanie). Dla Franka i Antka był to debiut.
Cała trójka świetnie sobie poradziła zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.
Następną sportową imprezą, która odbyła się zaraz po wakacjach były Mistrzostwa Wielkopolski do lat 15 i 17. Zawody odbyły się 23 i 24 września w Nowym Tomyślu. W zawodach wystartowała 6 zawodników: Zuzanna Stelmach, Mateusz Stelmach, Florian Iskrzak, Antoni Cegliński, Kacper Fechner i Mikołaj Stachowiak. Pierwsza wystartowała Zuzanna, która w kat. 40kg została mistrzynią Wielkopolski, Florian w kat. 55kg został wicemistrzem Wielkopolski. Następnie w kat 61kg wystartował Antoni Cegliński, który zdobył brązowy medal a Mateusz Stelmach był 4. Cała czwórka to debiutanci na zawodach rangi wojewódzkiej. Kacper Fechner również nie zawiódł i został Mistrzem Wielkopolski w kat 73kg. Na wyróżnienie zasługuje również Mikołaj Stachowiak, który w kategorii 67 kg został Mistrzem Wielkopolski do lat 17. Jego wynik również imponuje, przy wadze 64,4 kg wyrwał sztangę o wadze 99kg i podrzucił 121kg. W dwuboju uzyskał 220kg. Są to jego nowe rekordy życiowe.
