Dzień Ziemi z podopiecznymi Dziennego Domu Seniora
W czwartek, 23 kwietnia 2026 r. Seniorzy z Dziennego Domu Seniora wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z klasy IIIc z wychowawczynią panią Kingą Antkowiak-Kotulską i klasy Id z wychowawczynią panią Klaudią Pacholak udali się na sprzątnie Parku Miejskiego z okazji Dnia Ziemi. Po raz kolejny pokazali, że ekologia nie jest im obojętna. Nie brakowało energii, zapału ani poczucia misji – dzieci i seniorzy doskonale wiedzą, że walka z zaśmiecaniem środowiska zaczyna się od małych gestów. Uzbrojeni w worki do segregacji śmieci i rękawiczki zbierali puszki, butelki, reklamówki oraz papierki, które zalegały wśród zieleni w Parku. Po powrocie ze sprzątania do Domu Seniora wszyscy uczestnicy zasiedli przy słodkim poczęstunku i pysznej herbatce z cytryną, gdzie wspólnie rozwiązywano zagadki, rebusy o ekologii i recyklingu. Dlatego tak ważna jest edukacja i codzienne nawyki. Dbajmy o nasze wspólne otoczenie każdego dnia nie tylko od święta!
.jpg)
