Gmina Kościerzyna świętowała 30 lat współpracy z Cölbe
W 1991 roku rozpoczęła się formalna współpraca pomiędzy Miastem i Gminą Kościerzyna w Polsce oraz Gminą Cölbe w Niemczech. Przez 30 lat wspólnie udało się zrealizować wiele inicjatyw, które budowały partnerską więź wśród mieszkańców. 16 lipca we Wdzydzach uroczyście odnowiono Akt Partnerstwa pomiędzy Miastem Kościerzyna, Gminą Cölbe i Gminą Kościerzyna. W świętowaniu jubileuszu uczestniczyli Burmistrz Jarosław Przewoźny i Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak. Podczas spotkania odsłonięto pamiątkowy mural w Łubianie. Mural przedstawia dziewczynkę i chłopca, trzymających w ręku baloniki o barwach narodowych obu krajów. Obejmując się, siedzą na huśtawce i patrzą razem w przyszłość.

