Jubileusz 10-lecia ustanowienia św. Urszuli Ledóchowskiej Patronką Miasta Pniewy
Dziś, 29 maja 2026 roku, mieszkańcy naszego miasta obchodzą wyjątkową rocznicę – mija dokładnie 10 lat od ogłoszenia św. Urszuli Ledóchowskiej Patronką Pniew.
W tym szczególnym dniu w Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach odbyła się uroczysta Msza Święta odpustowa, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Zbigniew Zieliński. W nabożeństwie udział wzięli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, duchowieństwo oraz licznie zgromadzeni wierni.
Obchody były okazją do wspólnej modlitwy, refleksji oraz podkreślenia wartości, które św. Urszula Ledóchowska pozostawiła kolejnym pokoleniom. Jej działalność, zaangażowanie społeczne oraz troska o drugiego człowieka do dziś stanowią ważny element tożsamości Pniew.
Dziesięć lat temu powierzając nasze miasto św. Urszuli, wybraliśmy nie tylko Patronkę, ale i drogowskaz.
Jej słowa: „Patrzmy z ufnością w przyszłość” pozostają aktualne także dziś. W świecie pełnym wyzwań i niepewności przypominają nam, że warto budować na fundamencie dobra, solidarności i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

