Urząd Miiejski Pniewy

Konkurs ekologiczny “Moja Planeta – Mój Skarb!”

Konkurs ekologiczny “Moja Planeta – Mój Skarb!”

https://sireco.pl/konkurs-moja-planeta-moj-skarb/  

Fundacja SIRECO zaprasza uczniów klas 1–3 szkół podstawowych z powiatów: międzychodzkiego, nowotomyskiego oraz szamotulskiego do udziału w wyjątkowym konkursie ekologicznym! Celem konkursu jest stworzenie przez klasę wspólnego kolażu na temat “Moja Planeta - Mój Skarb”. To doskonała okazja do integracji grupy oraz rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych.

Konkursowi „Moja Planeta - Mój Skarb!”, by wzmocnić wymiar edukacyjny, towarzyszyć będzie wyjątkowa trasa teatralna z plenerowym przedstawieniem „EKOPLEMIĘ”.  Teatr Fuzja zagra 3 przedstawienia: w Międzychodzie, Nowym Tomyślu i w Pniewach. Konkurs „Moja Planeta – Mój Skarb!” to nie tylko nagrody, ale i wielkie emocje na żywo!

Ponadto dla klas biorących udział w konkursie organizatorzy przygotowali komplet materiałów edukacyjnych na temat poprawnej segregacji odpadów obejmujący scenariusz lekcji, prezentację oraz film. Materiały są wprowadzeniem do stworzenia wspólnej pracy plastycznej z dziećmi. Można je pobrać po wcześniejszym podaniu danych dotyczących klasy (powiat, gmina, nazwa szkoły, klasa, imię i nazwisko nauczyciela, adres mailowy).

Jak wziąć udział?

Edukacja: Wypełnij online dane szkoły i pobierz materiały edukacyjne (scenariusz lekcji, prezentacja, film). Przeprowadź “EKO-LEKCJĘ” ze swoją klasą i podziel się zdjęciami w mediach społecznościowych, dodając oznaczenie @Sireco

Materiały edukacyjne do pobrania: https://forms.gle/Fn5nqhkWFTeZBN4a9

Twórczość: Wykonajcie z klasą jeden wspólny kolaż pt. “Moja Planeta – Mój Skarb!” Do stworzenia pracy można wykorzystać papier, czyli stare magazyny, gazetki reklamowe, ulotki lub inne odpady z niebieskiego worka.

Zgłoszenie: Opiekun klasy wypełnia formularz zgłoszeniowy dostępny do pobrania poniżej i wraz ze zdjęciem wykonanej przez klasę pracy przesyła go na adres: fundacja@sireco.pl.

Kluczowe informacje

●        Termin: Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2026 r.

●        Nagrody: Komisja nagrodzi 3 najlepsze prace w każdym z trzech powiatów!

●        Kryteria: Liczy się kreatywność, pomysłowość i oryginalność.

Nagrody!

Spośród nadesłanych zgłoszeń w każdym z 3 powiatów objętych projektem zostaną wybrane trzy najciekawsze prace konkursowe: Nagroda Główna i dwa Wyróżnienia. 

●        Nagroda Główna - nagroda w postaci sprzętu elektronicznego lub sportowego lub wydawnictw i artykułów szkolnych dla klasy o wartości 1500 zł brutto.

●        Wyróżnienie - nagroda w postaci sprzętu elektronicznego lub sportowego lub wydawnictw i artykułów szkolnych dla klasy o wartości 750 zł brutto.

Czekamy na Wasze ekologiczne dzieła sztuki!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorką projektu: Iwoną Tonak, tel. +48 727 692 002, fundacja@sireco.pl .

Przedsięwzięcie pn. „EKO-MIESZKANIEC – warsztaty, konkursy i inne wydarzenia podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Pliki do pobrania:

formularz - konkurs.pdf
Format: pdf, 144.99 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności