Spotkanie Rady Gminnej Działalności Pożytku Publicznego
21 października zakończyły się konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi na temat projektu rocznego „Programu współpracy Gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2022”.
21 października odbyło się również posiedzenie Rady Gminnej Działalności Pożytku Publicznego w Pniewach. Tematem posiedzenia było zaopiniowanie projektu „Programu współpracy gminy Pniewy z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2022”.
Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym Gminy Pniewy w zakresie zadań wynikających z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Jej głównym zadaniem jest wzmacnianie współpracy pomiędzy Gminą Pniewy a organizacjami pozarządowymi działającymi na jej terenie.
