Mamy Mistrza Polski!
W dniach od 21 do 22 marca 2026 roku na Orlen Arenie w Płocku odbył się finał Predator Games – jedyny w Europie międzyszkolny turniej w e-sporcie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
Turniej rozgrywa się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych (w grach : Fortnite, Rocket League i Szachy) oraz ponadpodstawowych (w grach: Counter-Strike 2, League of Legends, Teamfight Tactics, Fortnite i Szachy).
Tytuł Mistrza Polski w kategorii szkół podstawowych w Fortnite otrzymał Borys "borsuk" Skrzypek ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Warto zauważyć, że to nie pierwszy tego typu sukces ucznia z Pniew – Borys zajął pierwsze miejsce w tej samej kategorii w ostatniej edycji Predator Games.
Droga do sukcesu Borysa nie była krótka – rozgrywki przebiegały aż w 4 etapach:
- Rywalizacja lokalna – każda szkoła może mieć nieograniczoną ilość zapisanych uczniów i drużyn, reprezentujących placówkę w kolejnych etapach.
- Etap regionalny – reprezentacje szkół mierzą się z najlepszymi drużynami z całego województwa. Stawką jest awans do fazy ogólnopolskiej.
- Etap play-off – zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich toczą walkę o miejsce w wielkim finale.
- Wielki Finał – najlepsze drużyny z całej Polski spotkają się na żywo na scenie Predator Games podczas spektakularnego finału LAN. To tam rozstrzyga się, kto zostanie mistrzem sezonu 2025/2026.
Mistrzowi gratulujemy wytrwałości i osiągnięć na skalę ogólnopolską oraz życzymy kolejnych sukcesów! Brawo Borys!
.jpg)
