Urząd Miiejski Pniewy

Mamy Mistrza Polski!

W dniach od 21 do 22 marca 2026 roku na Orlen Arenie w Płocku odbył się finał Predator Games – jedyny w Europie międzyszkolny turniej w e-sporcie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Turniej rozgrywa się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych (w grach : Fortnite, Rocket League i Szachy) oraz ponadpodstawowych (w grach: Counter-Strike 2, League of Legends, Teamfight Tactics, Fortnite i Szachy).

Tytuł Mistrza Polski w kategorii szkół podstawowych w Fortnite otrzymał Borys "borsuk" Skrzypek ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Warto zauważyć, że to nie pierwszy tego typu sukces ucznia z Pniew – Borys zajął pierwsze miejsce w tej samej kategorii w ostatniej edycji Predator Games.

Droga do sukcesu Borysa nie była krótka – rozgrywki przebiegały aż w 4 etapach:

  1. Rywalizacja lokalna – każda szkoła może mieć nieograniczoną ilość zapisanych uczniów i drużyn, reprezentujących placówkę w kolejnych etapach.
  2. Etap regionalny – reprezentacje szkół mierzą się z najlepszymi drużynami z całego województwa. Stawką jest awans do fazy ogólnopolskiej.
  3. Etap play-off – zwycięzcy rozgrywek wojewódzkich toczą walkę o miejsce w wielkim finale.
  4. Wielki Finał – najlepsze drużyny z całej Polski spotkają się na żywo na scenie Predator Games podczas spektakularnego finału LAN. To tam rozstrzyga się, kto zostanie mistrzem sezonu 2025/2026.

Mistrzowi gratulujemy wytrwałości i osiągnięć na skalę ogólnopolską oraz życzymy kolejnych sukcesów! Brawo Borys!

Predator Games

Galeria zdjęć

Predator Games (1) Predator Games (2) Predator Games (3) Predator Games (4) Predator Games (5) Predator Games (6) Predator Games (7) Predator Games (8) Predator Games (9)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności