Urząd Miiejski Pniewy

Mikroretencja – przygotuj się na nabór wniosków

Zbieranie deszczówki to prosty sposób na oszczędność wody i niższe rachunki. Nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach, rozpocznie się 22 czerwca. Wsparcie wyniesie do 8 tys. zł.

  • W Wielkopolsce nabór wniosków będzie prowadził Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).
  • Na realizację projektów w całym kraju zapewniono 173 mln zł z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027.
  • Dokumentacja będzie dostępna od 1 czerwca na stronie Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska odbyło się uroczyste podpisanie umów dotyczących Programu Mikroretencja. Umowy zostały zawarte pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w tym z WFOŚiGW w Poznaniu.

– Program daje mieszkańcom konkretną zachętę do inwestowania w rozwiązania, które są dobre zarówno dla domowego budżetu, jak i dla środowiska. Wykorzystanie deszczówki do podlewania ogrodu czy prac gospodarczych pozwala ograniczyć zużycie wody wodociągowej i lepiej przygotować się na okresy suszy – podkreśla Rafał Ratajczak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Czytaj więcej na: Mikroretencja - przygotuj się na nabór wniosków – WFOŚiGW Poznań

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności