Obchody Święta Niepodległości w Szamotułach
10 listopada 2024 roku odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Szamotułach.
Obchody rozpoczęła Msza Święta w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i Świętego Stanisława Biskupa w Szamotułach. Następnie odbyły się uroczystości pod pomnikiem ppłk. Maksymiliana Ciężkiego. Po wszystkim na rynku miał miejsce uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W Obchodach wziął udział Jarosław Szurka - Burmistrz Gminy Pniewy.

