Urząd Miiejski Pniewy

Odjechani na Ultramaratonie Piękny Zachód 201

Rozpoczął się właśnie cykl ultramaratonów kolarskich Piękny Zachód organizowany przez naszego kolegę Henryka Huzara. Start i meta zawodów zlokalizowana jest w Niesulicach koło Świebodzina.

Wczorajszy, pierwszy wyścig w cyklu, Piękny Zachód 201 zdradza w swej nazwie tylko rząd wielkości dystansu niezbędnego do przejechania by być sklasyfikowanym. W rzeczywistości jest to 231 kilometrów a trasa prowadzi przez wyjątkowo urokliwe tereny województwa lubuskiego.  

W wydarzeniu udział wzięło aż 8 członków naszego stowarzyszenia. Warunki pogodowe były wyjątkowo niesprzyjające – temperatura nieprzekraczająca 8 stopni i rzęsisty deszcz przez zdecydowaną większość dnia jazdy. Mimo to czterem Odjechanym: Przemkowi Krajewskiemu, Łukaszowi Kaniewskiemu, Marcinowi Taberskiemu i Tomkowi Fligerowi udało się ukończyć cały przejazd i zaliczyć wszystkie punkty kontrolne.

Pozostali: Karol Pściuk, Marcin Głodowski, Szymon Kowalewicz i Przemek Stefaniak przejechali „tylko" blisko połowę trasy co przy tej aurze również zasługuje na duże uznanie.   

Gratulujemy chłopakom a Heniowi dziękujemy za to, że dokładając maluteńką cegiełkę do jego przedsięwzięcia mogliśmy jednocześnie wziąć czynny i pełny udział w tej kapitalnej rywalizacji. 

Już dziś startuje Piękny Zachód 301, którego trasa wiedzie z Niesulic aż do Czarnkowa i przechodzi także przez Pniewy. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.  

Odjechani_na_ultramaratonie_(11) 

Galeria zdjęć

Odjechani na ultramaratonie (1) Odjechani na ultramaratonie (3) Odjechani na ultramaratonie (4) Odjechani na ultramaratonie (5) Odjechani na ultramaratonie (7) Odjechani na ultramaratonie (9) Odjechani na ultramaratonie (10) Odjechani na ultramaratonie (11) Odjechani na ultramaratonie (12) Odjechani na ultramaratonie (13) Odjechani na ultramaratonie (14)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności