Urząd Miiejski Pniewy

Odjechani w Środzie i Goleniowie

W niedzielę 24 listopada nasi kolarze przełajowi byli uczestnikami wyścigu w Środzie Wlkp. oraz w Goleniowe.

W pierwszej miejscowości wystartowała Aleksandra Minge rywalizując m. in. z mistrzynią polski w tej dyscyplinie Zuzanną Krzystałą. Trasa jak na zawody rozgrywane w ramach Pucharu Polski nie była zbyt wymagająca, jednakże rywale z krajowej czołówki przełajowców stresowali tych mniej doświadczonych. Duża liczba 180-tek i piaszczysty brzeg jeziora sprawiały czasem kłopot. Na jednym z okrążeń Ola po wjechaniu w piach wywinęła powietrzu „orła”, który kosztował ją utratę bardzo dobrej drugiej lokaty na mecie i dlatego musiała zadowolić się 3 stopniem podium w kategorii kobiet. Duże brawa dla Oli, że mimo bólu, z determinacją do końca walczyła, aby dogonić czołówkę wyścigu.

W Goleniowie po obfitym deszczu, który spadł tuż przed startem z udziałem Eugeniusza Siminiaka, trasa stała się miejscami błotnista. Wymagające  podbiegi po schodach i w piasku z rowerem na plecach, korzenie, szybkie zjazdy, kopne piaski dodatkowo wysoko zawiesiły poprzeczkę przed startującymi. Na ostrych wirażach rowerzyści niejednokrotnie jechali w poślizgu (driftowali)  i tylko dzięki ich umiejętnościom  technicznym upadków na trasie było niewiele. Genek wrócił na swoje „ulubione” 4 miejsce w kategorii M4.

Nasi Odjechani przełajowcy zebrali podczas tych występów dużo doświadczeń, które wykorzystają w kolejnych swoich startach w Poznaniu i Nowogardzie.

Odjechani w Środzie i Goleniowie

Galeria zdjęć

Odjechani w Środzie i Goleniowie (1) Odjechani w Środzie i Goleniowie (2) Odjechani w Środzie i Goleniowie (3) Odjechani w Środzie i Goleniowie (4) Odjechani w Środzie i Goleniowie (5) Odjechani w Środzie i Goleniowie (6) Odjechani w Środzie i Goleniowie (7)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności