Psarskie świętowało Niepodległość!
W niedzielę, 9 listopada 2025 roku, na placu przed kościołem parafialnym w Psarskiem odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zbliżającej się rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację „Czyń coś powinien będzie co może” im. Stanisława i Wandy Niegolewskich, Sołtysa wsi Psarskie, Morsiki Psarskie, Ochotniczą Straż Pożarną w Psarskiem oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Wielkopolski w Poznaniu, uczestniczyli Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka, Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Paweł Prętki, radni powiatowi i radni Rady Miejskiej Pniewy, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Podczas uroczystości wciągnięto flagę państwową, wspólnie odśpiewano hymn narodowy oraz złożono kwiaty pod głazem upamiętniającym ks. Jana Laskowskiego. W swoich wystąpieniach organizatorzy i zaproszeni goście podkreślali znaczenie pamięci historycznej oraz lokalnych tradycji patriotycznych.
Szczególnym punktem spotkania było otwarcie wystawy poświęconej generałowi Józefowi Dowborowi-Muśnickiemu, przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.
Uroczystość zakończyła się wspólnym, świątecznym poczęstunkiem.

