Rajd Mikołajkowy z metą w Ostrorogu
Dnia 9 grudnia 2023r. odbył się XXVII Rajd Mikołajkowy z metą w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga w Ostrorogu.
Celem imprezy było:
· ukazanie piękna, historii i współczesności Regionu Szamotulskiego, a w szczególności miejscowości na trasach rajdu, popularyzacja atrakcji turystyczno-krajoznawczych regionu
· propagowanie czynnych form wypoczynku, a zwłaszcza turystyki kwalifikowanej
· popularyzacja zdobywania odznak regionalnych i turystyki kwalifikowanej
· umacnianie i nawiązywanie serdecznych więzów koleżeńskich pomiędzy środowiskami turystów.
Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 66 uczniów i 6 nauczycieli (A. Rogalska, N. Włodarczyk, L. Węglarz, W. Kaniewska, K. Bernat, R. Świerzko).
Po przebyciu 10 km trasy (w ekstremalnych warunkach) z Zajączkowa do Ostroroga na miejscu czekało nas dużo atrakcji.
Na mecie witał nas Mikołaj, który częstował cukierkami. Jedliśmy gorącą zupę grochową lub pomidorową, piliśmy herbatkę z kotła, przegryzaliśmy wafelkami. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup rajdowych.
Zdobyliśmy I miejsce w konkursie na znaczek rajdowy (będzie on znaczkiem na XVIII rajdzie).
Ponadto nasza uczennica Lilianna Tomkowiak (kl. 5f) zdobyła II miejsce w konkursie piosenki świątecznej. Dodamy jeszcze, że Lilianna na poprzednim rajdzie w Szamotułach też wywalczyła II miejsce w konkursie piosenki.
Otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki rajdowe i dyplom uczestnictwa.
Turystyka piesza w dni wolne od zajęć lekcyjnych cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem.
Napisała L. Węglarz
Foto A. Rogalska






