Urząd Miiejski Pniewy

Rajd Mikołajkowy z metą w Ostrorogu

Dnia 9 grudnia 2023r. odbył się XXVII Rajd Mikołajkowy z metą w Szkole Podstawowej im. Jana Ostroroga w Ostrorogu.

Celem imprezy było:

·         ukazanie piękna, historii i współczesności Regionu Szamotulskiego, a w szczególności miejscowości na trasach rajdu, popularyzacja atrakcji turystyczno-krajoznawczych regionu

·         propagowanie czynnych form wypoczynku, a zwłaszcza turystyki kwalifikowanej

·         popularyzacja zdobywania odznak regionalnych i turystyki kwalifikowanej

·         umacnianie i nawiązywanie serdecznych więzów koleżeńskich pomiędzy środowiskami turystów.

Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach reprezentowało 66 uczniów i 6 nauczycieli (A. Rogalska, N. Włodarczyk, L. Węglarz, W. Kaniewska, K. Bernat, R. Świerzko).

Po przebyciu 10 km trasy (w ekstremalnych warunkach) z Zajączkowa do Ostroroga na miejscu czekało nas dużo atrakcji.

Na mecie witał nas Mikołaj, który częstował cukierkami. Jedliśmy gorącą zupę grochową lub pomidorową, piliśmy herbatkę z kotła, przegryzaliśmy wafelkami. Byliśmy jedną z najliczniejszych grup rajdowych. 

Zdobyliśmy I miejsce w konkursie na znaczek rajdowy (będzie on znaczkiem na XVIII rajdzie).

Ponadto nasza uczennica Lilianna Tomkowiak (kl. 5f) zdobyła II miejsce w konkursie piosenki świątecznej. Dodamy jeszcze, że Lilianna na poprzednim rajdzie w Szamotułach też wywalczyła II miejsce w konkursie piosenki.

Otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki rajdowe i dyplom uczestnictwa.

Turystyka piesza w dni wolne od zajęć lekcyjnych cieszy się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem.

Napisała L. Węglarz

Foto A. Rogalska

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności