Red Dragons Pniewy zdobywcą Pucharu Polski w Futsalu !
Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, spotkał się, w Urzędzie Miejskim z przedstawicielami klubu Red Dragons Pniewy. Zespół z naszego miasta został w poniedziałek sensacyjnym zwycięzcą rozgrywek o Puchar Polski w futsalu. Finał w którym rywalizowaliśmy z faworyzowanym Piastem Gliwice, odbył się w dwumeczu, najpierw w Pniewach, 1 maja padł rezultat 3:3, następnie w rewanżu mieliśmy identyczny rezultat. Potrzebna była dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o wszystkim zadecydowały rzuty karne, w których większą odpornością wykazali się wielkopolanie. Euforii nie było końca, na zawodników wczesnym rankiem pod halą w naszym mieście, czekała już grupa kibiców, która zgotowała iście mistrzowskie powitanie. Cieszymy się razem z zawodnikami i drużyną, życząc kolejnych sukcesów.
Rafał Gnybek: „Jesteśmy bardzo wdzięczni Gminie Pniewy na czele z Panem Burmistrzem za okazane wsparcie, dzięki któremu od wielu lat możemy budować nasz zespół. Futsal w Pniewach ma wieloletnie tradycje, ale na taki sukces musieliśmy czekać bardzo długo. Ostatnio kibice mieli okazję do zabawy po Mistrzostwie nieistniejącej już Akademii Futsal Club w 2012 roku. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i w tym miejscu pozdrawiamy też wszystkich mieszkańców naszego miasta”
