Urząd Miiejski Pniewy

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

W dniach 21 i 22 maja br., w ramach realizacji działań wspierających Organizator Społeczności Lokalnej – Centrum Usług Społecznych w  Pniewach zorganizował spotkanie pt. „Bezpieczny Senior”, które skierowane było dla mieszkańców  sołectw Chełmno i Dębina z udziałem  Dzielnicowych Komisariatu Policji w Pniewach asp. Krzysztofa Mrozka i asp. Natalię Łodygę.

Powyższa inicjatywa miała na celu przeciwdziałanie zjawiskom oszustw wobec tej grupy, zwiększenie czujność oraz podniesienie wiedzy osób starszych na temat ich bezpieczeństwa.

Seniorzy dowiedzieli się, w jaki sposób przebiegają próby wyłudzenia pieniędzy dokonywane metodami „na policjanta”, „na wnuczka”, czy „na pracownika banku”. Omówione zostały również kwestie bezpieczeństwa danych osobowych i bezpieczeństwa podczas zawierania umów. Pniewscy dzielnicowi przedstawili także praktyczne wskazówki mające chronić seniorów przed oszustami i ich działaniem. Ponadto podczas spotkań omówione zostały również kwestie bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach.

Na zakończenie obu wizyt mundurowi przekazali zebranym Seniorom opaski odblaskowe.

Dziękujemy za cenną wiedzę i owocną współpracę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów.

Działanie realizowane w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 pt. "Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych" w ramach Priorytetu 6 "Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym"  Działania 06.13 „Usługi społeczne i zdrowotne” Programu Fundusze Europejskie dla wielkopolski 2021-2027

#FunduszeUE#FunduszeEuropejskie

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

Spotkanie "Bezpieczny Senior"

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności