Światło Wolności
W 42. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce w 1981 rozbłysło Światełko Wolności w Pniewach.Tradycyjnie światła zapalane na ulicy Wolności mają przypominać o tym, szczególnie dzisiaj gdy za granicą trwa wojna, jak cenną wartością jest wolność. Uroczystość prowadziła Agnieszka Raczkowska. Burmistrz Jarosław Przewoźny przypomniał historię sprzed 42 lat. Po wspólnej modlitwie zebrani rozstawili znicze wzdłuż ulicy Wolności. Mieszkańcy oddali hołd wszystkim tym, którzy zostali pomordowani, którzy cierpieli, dla których te dni były wielką blizną przez serce i duszę.



