Szkolenie dla radnych z udzielania pierwszej pomocy
W środę dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach radni Rady Miejskiej Pniewy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z obsługi gaśnic.
W profesjonalnie przeprowadzonych zajęciach uczestnicy poza wiedzą teoretyczną mieli możliwość samodzielnego ugaszenia pożaru. Dodatkowo druhowie pokazali jak wygląda skutek gaszenia płonącego oleju rzepakowego przy pomocy wody. Radni przeszli też zajęcia praktyczne z resuscytacji krążeniowej i obsługi defibrylatora oraz przećwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Szkolenie prowadził dh lek. Marcin Biniaś.
Na zakończenie wymieniono uwagi o potrzebach szkoleń z tego zakresu wśród młodzieży i dorosłych i umówiono się na kontunuowanie podobnych szkoleń w przyszłości.

