Uroczystość wręczenia nominacji
Mamy zaszczyt poinformować, że w środę 27 sierpnia 2025 r. odbyła się uroczysta nominacja nauczycieli z naszych placówek oświatowych na stanowisko nauczyciela mianowanego. Od dziś rola początkującego czy kontraktowego nauczyciela jest dla nich przeszłością. Aby ubiegać się o awans na nauczyciela mianowanego, kandydaci musieli spełnić szereg wymagań, zaplanować rozwój swojej zawodowej kariery, przedstawić go dyrektorowi placówki oraz zdać egzamin przed komisją. Ten etap awansu trwał od 9 do 21 miesięcy.
Przed odebraniem aktów mianowania nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie według następującej roty: „Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.
W tej sesji akty mianowania odebrali:
Pani Monika Konieczna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu „Miś” w Pniewach,
Pani Anna Szabla – pedagog szkolny, nauczyciel współorganizujący kształcenie, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej w Nojewie,
Pani Marta Ponicka – nauczyciel świetlicy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach,
Pani Agata Stańko – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach,
Pani Olga Tomczak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach,
Pan Kamil Mamet - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
Pani Małgorzata Korbela – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
Pani Katarzyna Michałowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
Pani Katarzyna Żelazowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
Pani Marta Rafał – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach,
Pani Natalia Szwak – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik logistyk w Zespole Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach.
Gratulujemy awansów, które świadczą o znaczącym już dorobku zawodowym oraz doświadczeniu pedagogicznym. Składamy Państwu wielkie wyrazy uznania za przyczynianie się swoją codzienną pracą do sukcesów i osiągnięć uczniów naszych różnorodnych placówek – od przedszkola po szkołę ponadpodstawową. Życzymy aby Państwa pasja i zamiłowanie do wykonywania zawodu nie ustawały. Wszelkiej pomyślności.


