Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Urszuli Ledóchowskiej
29 maja 2024 roku w Sanktuarium w Pniewach miały miejsce uroczystości ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej. Na Mszę Świętą Odpustową, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, przybyli kapłani, władze samorządowe, w tym Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka, Przewodniczący Rady Miejskiej Pniewy Paweł Prętki i Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Pniewy Krzysztof Matuszak, oraz mieszkańcy Pniew i okolic.
Św. Urszula Ledóchowska poświęciła swoje życie Bogu i ludziom. Przez lata działała za granicami kraju na rzecz potrzebujących. W 1920 roku zadecydowała o przeniesieniu swojej wspólnoty do ojczyzny. To wtedy osiedliła się w Pniewach, rozpoczynając pracę na rzecz mieszkańców.
Msza Święta była idealnym momentem, aby za sprawą modlitwy powierzyć swoje troski Patronce i podziękować Jej za służbę. Była to także okazja do refleksji nad wartościami, którymi kierowała się św. Urszula.
"Patrzmy z ufnością w przyszłość!" — niech te słowa będą dla Pniewian drogowskazem na kolejne lata.

