Uroczystość z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej
O świcie 1 września 1939 r. wojska niemieckie – bez wypowiedzenia wojny – przekroczyły od północy, zachodu i południowego zachodu granice II Rzeczypospolitej. Pamięć o tej tragedii łączy pokolenia i stanowi wyraz szacunku dla ofiar naszych przodków. Dzisiaj w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej pod pomnikiem poległych i pomordowanych pniewian zgromadzili się: władze Gminy Pniewy, przedstawiciele Rady Miejskiej Pniewy, poczty sztandarowe, dzieci z Przedszkola ,,MIŚ”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Jawor” w Pniewach, Bractwo Kurkowe w Pniewach, harcerze oraz uczniowie pniewskich szkół. Na zakończenie uroczystości zebrani odmówili modlitwę prowadzoną przez księdza Michała Nowackiego. Rocznicowe obchody uświetnił Zespół Śpiewaczy ,,Wrzos” z Dziennego Domu Seniora, a wartę pełnili harcerze z 15DH im. Bolesława Chrobrego .
