WIKTOR KACZMAREK MIĘDZYNARODOWYM MISTRZEM POLSKI AMATORÓW W 9 BIL
W niedziele zakończyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Amatorów w Bilard 9 bil – Łódź 2024. W zawodach uczestniczyli zawodnicy, którzy najpierw w klubach na terenie całej Polski, przeszli eliminacje. W sobotę w klubie Strefa na starcie stanęło 180 zawodniczek i zawodników z kilku państw.
Na wstępie pniewianin rozegrał rozgrywki grupowe, gdzie musiał stoczyć 5 pojedynków w wyjątkowo trudnej grupie. Wiktor zaprezentował swoje największe umiejętności i awansował do fazy pucharowej.
Ze względu na bardzo wysoki poziom zawodów szóstoklasista postawił sobie cel. Chciał wygrać jeden mecz w fazie pucharowej. Tak się stało, ale na tym młody zawodnik nie zaprzestał. Tego dnia był nie do pokonania. Na swojej drodze musiał zmierzyć się Dominikiem Klepaczem, Aleksandrem Chowańcem, Marcinem Bulasem, Alanem Lewickim, Łukaszem Mokrzyckim, Kamilem Ziębą i Adamem Wilkiem.
Ogrom emocji towarzyszył tego dnia. Nikt się nie spodziewał, że tak młody zawodnik może wygrać cały turniej. Wiktor musiał pokazać nie tylko umiejętności bilardowe, ale także niesamowicie mocną psychikę.
Przed Wiktorem aktywne bilardowo wakacje. Wystąpi na turniejach w Pardubicach, Kielcach i Gdańsku.
Wiktor reprezentował Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody i korzystał ze wsparcia finansowego Gminy Pniewy.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
