Wycieczka Mieszkańców gminy Kościerzyna do Wielkopolski
Mieszkańcy gminy Kościerzyna w miniony weekend udali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej gminy Pniewy. Po drodze odwiedziliśmy pierwszą stolice Polski Gniezno. Tam zwiedziliśmy Katedrę p.w. Św. Wojciecha i poznaliśmy historie pierwszego świętego Polski na podstawie drzwi Gnieźnieńskich. Następnie odwiedziliśmy Poznań, kolebkę naszego państwa Ostrów Tumski gdzie poznaliśmy fakty i legendy tego miejsca. Na sam koniec dojechaliśmy do Pniew. Tam spotkaliśmy się z harcerzami z 15 drużyny harcerskiej im. Bolesława Chrobrego z Pniew. Późnym wieczorem grając w Quest, zwiedziliśmy tę miejscowość. Rano udaliśmy się do kaplicy p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej, zarazem patronki Pniew, gdzie po mszy św. zwiedziliśmy sanktuarium. Wróciliśmy przez Piłę do domu. Harcerze z 23 dh z Łubiany, zespół „Mali Kaszebe” z Wąglikowic oraz Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna i Urzędowi Miejskiemu w Pniewach za pomoc w organizacji tej wycieczki.
