Urząd Miiejski Pniewy

Wyjazd bursowiczów do Poznania

We wtorek 18 kwietnia grupa bursowiczów wspólnie z wychowawcami – Katarzyną Szczepaniak i Mariuszem Kalembą udała się do Poznania.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Centrum Szyfrów Enigma, w której zapoznali się z historią i znaczeniem kryptologii oraz osiągnięciem polskich naukowców, którzy złamali szyfr Enigmy – niemieckiej maszyny szyfrującej. Wędrując pośród interaktywnej ekspozycji mogli sami zabawić się w kryptologów rozwiązując różne zagadki matematyczne i nie tylko.

Następnie przeszli do znajdującego się w sąsiedztwie muzeum Zamku Cesarskiego powstałego dla ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II. Prowadzeni głosem lektora wydobywającym się z audiobooka zwiedzali przestrzenie tej monumentalnej budowli poznając ich historię oraz podziwiając sposób wykonania.

Kontynuując wędrówkę po historycznych obiektach stolicy Wielkopolski udali się na Wzgórze Przemysła, gdzie znajduje się odbudowany w początku naszego wieku Zamek Królewski. Wjechali na jego wieżę, skąd podziwiali panoramę miasta.

Po tym intensywnym kursie historii miasta przyszła pora na chwilę przyjemności i relaksu, na którą wybrali Centrum Posnania. Niektórzy postanowili odwiedzić kino a inni udali się na zakupy.

Do bursy wszyscy wrócili pełni wrażeń. Już czekamy na kolejny pasjonujący wyjazd.

 

Katarzyna Szczepaniak

014 

 

Galeria zdjęć

004 002 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności