Urząd Miiejski Pniewy
Powróć do: Dla Inwestora

INFORMACJE WSTĘPNE

Szanowni Państwo,


Pniewy są dobrze rozwijającą się, 12-tysięczną gminą w zachodniej Wielkopolsce. Znajdują się w odległości 48 km od Poznania, na skrzyżowaniu dróg krajowych 92 i 24, w pobliżu zjazdu na autostradę. Walory naszej miejscowości, jak i sprzyjający klimat do prowadzenia działalności gospodarczej, doceniło wielu inwestorów, także zagranicznych, dzięki czemu w gminie powstało ponad 500 podmiotów gospodarczych. Od wielu lat swoje przedstawicielstwa na Polskę mają w naszym mieście takie firmy jak: duńska AVK Polska Sp. z o.o., szwedzkie Rörets Polska Sp. z.o.o. i Väderstad Sp. z o.o., niemiecka Karl Knauer Polska Sp. z o.o., irlandzka ABP Poland Sp. z o.o., czy też centrum logistyczne, obejmujące swym działaniem wschodnie Niemcy, kraje Europy Środkowo-Wschodniej i kraje Nadbałtyckie, Honda Logistics Center Central Europe Sp. z o.o., które mogą udzielić Państwu wszelkich informacji dotyczących współpracy z gminą i warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście.


W Pniewach funkcjonuje państwowa szkoła średnia kształcąca młodzież o profilu zawodowo-technicznym, która współpracuje m.in. z firmami AVK Polska i Karl Knauer, przygotowując uczniów do zawodu. Organizowane jest także Forum Gospodarcze, podczas którego nauczyciele, samorządowcy wraz z przedsiębiorcami dyskutują o potrzebach rynku i określają rozwój szkoły, właśnie pod kątem zapotrzebowania rynku pracy na wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu firmy nie mają problemów ze nalezieniem odpowiedniej kadry i sami mają bezpośredni wpływ na poziom kwalifikacji oraz rozwój zawodowy pracowników.


Pragnąc zachęcić i ułatwić inwestorom działalność w naszej gminie uchwalona została uchwała w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości podatników tworzących nowe inwestycje przemysłowe.

 

Serdecznie zapraszamy do Pniew!

 

Burmistrz Gminy Pniewy

Jarosław Przewoźny