Spotkanie z sołtysami
W dniu 20 lipca br. odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy Pniewy z Sołtysami, podczas którego Burmistrz poinformował o wysokości środków funduszu sołeckiego przypadających do wydatkowania przez poszczególne sołectwa w następnym roku budżetowym. Burmistrz przedstawił źródła finansowania środków funduszu oraz przypomniał jakie zadania i cele mogą być realizowane w oparciu o przyznane środki. Wydatkowanie środków w ramach funduszu sołeckiego odbywa się na zasadach określonych przepisami ustawy o finansach publicznych i prawem zamówień publicznych. W ciągu najbliższych tygodni sołtysi wraz z mieszkańcami sołectw ustalą zadania i cele do realizacji z przypadających środków.
