Seniorzy nad morzem!
W słoneczny piątkowy poranek 11.05.2024 r. Pniewscy Seniorzy wyruszyli na wycieczkę nad morze do Ustronia Morskiego, podczas której czekało na nich wiele niespodzianek.
Po przybyciu na miejsce i rozlokowaniu się w hotelu Seniorzy udali się na kolację, po czym wspólnie przywitali się z morzem. Niedzielny poranek Seniorzy rozpoczęli gimnastyką, którą kontynuowali każdego ranka. Po pysznym śniadaniu Seniorzy odbyli rozmowę z rehabilitantem w celu ustalenia oferowanych przez hotel zabiegów zdrowotnych. W porze wieczornej był czas na integrację podczas wspólnej zabawy tanecznej. Poniedziałek, jak zwykle, wszyscy rozpoczęli od porannej gimnastyki, następnie wspólne śniadanie oraz zabiegi rehabilitacyjne. Pogoda dopisywała, więc był czas na to, by skorzystać z kąpieli słonecznych, a przed kolacją Seniorzy uczestniczyli w koncercie polskich przebojów. W kolejnym dniu Seniorzy wybrali się na wspólny spacer nad morze, następnie wzięli udział we wspólnej biesiadzie przy ognisku i wieczorku muzycznym. W środę Seniorzy wyruszyli na wycieczkę do Dobrzycy, aby zwiedzić ogrody tematyczne „Hortulus” podziwiając przepiękną naturę, po powrocie czekała na wszystkich muzyczna niespodzianka, podczas której odbył się konkurs karaoke wnoszący bardzo dużo radości. W kolejnym dniu Seniorzy mogli zachwycać się przepięknym koncertem akordeonowym, podczas którego mogli usłyszeć utwory biesiadne polskie, jak i zagraniczne oraz inne gatunki muzyczne wielu wybitnych muzyków. Wieczorem wszyscy ruszyli, aby pożegnać się z morzem, tradycją, której nie mogło zabraknąć, był chrzest osób, które na wycieczkę jechały po raz pierwszy. Przy wspólnych śpiewach nad brzegiem morza Seniorzy podziwiali zachód słońca. Następnego dnia wszyscy wyruszyli w drogę powrotną do domu.
Wyjazd nad morze został zrealizowany w ramach projektu p.n. „Senior na szlaku polskiego wybrzeża” częściowo dofinansowany ze środków Gminy Pniewy z zadania publicznego „Turystyka i Krajoznawstwo” na rok 2024.
.jpg)
