Podsumowanie Mistrzostw w Karate
W sobotę 11 maja odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin,
w których udział wzięło 134 zawodników z 14 klubów z całej Polski. Klub UKS Kyokushin Karate Pniewy godnie reprezentowała 12-osobowa kadra, która zaprezentowała wysoki poziom umiejętności.
Zawody były niezwykle zacięte, a poziom rywalizacji wysoki. Mimo to, zawodnicy z Pniew nie ulegli tremie i z dumą walczyli o każdy punkt. Praktycznie każdy z zawodników zajął punktowane miejsce, co przełożyło się na wysokie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Wyniki naszych zawodników prezentują się następująco:
· Maja Wajman I miejsce w kategorii kumite (młodziczki)
· Jan Korpik I miejsce w kategorii kumite (juniorzy młodsi)
· Aleksandra Araszkiewicz II miejsce w kategorii kumite (juniorki młodsze)
· Lena Nowak III miejsce w kategorii kumite (juniorki młodsze)
· Oliwia Woźniczka III miejsce w kategorii kumite (młodziczki)
· Bartosz Zaganiaczyk III miejsce w kategorii kumite (młodzicy)
· Iwo Obrocki III miejsce w kategorii kumite (kadeci)
· Wojciech Młynarski III miejsce w kategorii kumite (kadeci)
· Antoni Skrzypczak III miejsce w kategorii kumite (dzieci)
· Jonathan Fliegel III miejsce w kategorii kumite (kadeci)
Sportowa rywalizacja była dla zawodników UKS Kyokushin Karate Pniewy cennym doświadczeniem i doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych zawodników z kraju. Klub z Pniew może być dumny ze swoich zawodników, ponieważ systematycznie rośnie liczebność kadry zawodniczej, a także umiejętności i doświadczenie.
Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Miasta i Gminy Pniewy oraz Dyrekcji Hali Sportowo-Widowiskowej w Pniewach udało się kolejny raz udowodnić, że nawet mniejsze miejscowości są w stanie zorganizować poważne zawody na szczeblu krajowym.
OSU!

