Urząd Miiejski Pniewy

Punkt Szczepień Powszechnych w Pniewach już działa!

 

Dzisiaj w środę 12 maja 2021 roku o godzinie 9.00 zainaugurował swoją działalność Punkt Szczepień Powszechnych w Pniewach.

O tym jak poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia jest pandemia Covid-19 nikogo nie trzeba przekonywać. Liczby zgonów i osób z ciężkimi powikłaniami po tej chorobie mówią same za siebie.

Dlatego tak istotnym jest jak najszybsze nabycie zbiorowej odporności, czemu służy Narodowy Program Szczepień przeciwko covid-19. Po informacji rządu o możliwości współtworzenia przez samorządy Punktów Szczepień Powszechnych burmistrz Jarosław Przewoźny natychmiast zadeklarował akces gminy Pniewy do tego programu.

Na ten cel przeznaczyliśmy obiekt gminnego ośrodka sportu i rekreacji, który przygotowaliśmy i doposażyliśmy zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i zdrowia. Po spełnieniu wymogów formalnych, jeszcze w kwietniu br. pniewski PSP uzyskał akredytację Narodowego Funduszu Zdrowia. Faktyczne uruchomienie punktu związane było już tylko z dostępnością szczepionek.

 

 

 

Dziś o godzinie 9 rano Punkt Szczepień Powszechny w Pniewach rozpoczął swoje działanie! Pierwsi pacjenci pojawili się na długo przed godziną jego otwarcia. Ponieważ operator medyczny punktu, jakim jest Szpital Powiatowy w Szamotułach, skierował do pracy w nim 4 zespoły szczepiące, kolejka szybko została rozładowana. Dzięki takiej liczbie medyków szczepienia przebiegają bardzo sprawnie i nie ma żadnych kolejek.  

 

Pierwszego dnia zostanie zaszczepionych około 500 osób. Podobnie będzie w dniach następnych (grafik funkcjonowania PSP w Pniewach pokazujemy na końcu).

Na zdjęciach z tego wydarzenia widzimy burmistrza w towarzystwie Starosty Szamotulskiego p.Beaty Hanyżak oraz zastępcy dyrektora Szpitala Powiatowego w Szamotułach p. Szymona Anioła, który reprezentuje nieobecnego z powodu wyjazdu służbowego dyrektora szpitala p. Remigiusza Pawelczaka.

 

 

 P O D Z I Ę K O W A N I A


Burmistrz Gminy Pniewy w imieniu mieszkańców gminy i swoim własnym składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom i podmiotom zaangażowanym w realizacje tego tak ważnego dla naszej gminy (i nie tylko!) przedsięwzięcia.

Obok Punktu Szczepień Powszechnych w Szamotułach, to jedyny taki punkt szczepień w powiecie. Olbrzymim nakładem pracy wielu osób, szczególnie dziękuję osobom z naszej gminy, powstał on w rekordowym czasie, w obiekcie doraźnie w tym celu zaadoptowanym. Dzięki powstałemu Punktowi Szczepień Powszechnych  wszyscy chętni mieszkańcy gminy Pniewy będą mogli na miejscu, w swojej gminie, szybko się zaszczepić. 

Drodzy Mieszkańcy, nabycie przez nas zbiorowej odporności to jedyna droga do skutecznego zwalczenia w naszym regionie śmiertelnego zagrożenia, jakim jest Covid-19  dlatego zapraszam na szczepienia!

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności