Urząd Miiejski Pniewy

Sąsiedzkie smaki

W sobotę w Przystankach stowarzyszenie „Sąsiedzi Razem” i mieszkańcy gminy Pniewy spotkali się, by wspólnie ugotować i wspólnie spożyć przysmaki kuchni ukraińskiej i kresowej. Były chłodnik, pierogi, pampuszki z gulaszem, pyszna sałatka z buraków i fasoli. Ugotowano tradycyjny wieloowocowy kompot. Nie zabrakło deseru w postaci wspaniałych kresowych wypieków.

Stowarzyszeniu „Sąsiedzi Razem” bardzo zależy na nawiązaniu dobrych międzysąsiedzkich relacji. Szcególnie zależy na relacjach między osobami z różnych pokoleń. Dlatego działania stowarzyszenia kierowane są do osób w każdym wieku, od dzieci do seniorów. „Sąsiedzi Razem” zapowiadają dalsze działania jeszce tego lata. W sierpniu zorganizują szkolenie medyczne.

 

Projekt „Sąsiedzkie smaki” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania KOLD.

Sasiedzkie_smaki1 

Sasiedzkie_smaki2 

Sasiedzkie_smaki3 

Sasiedzkie_smaki4 

Sasiedzkie_smaki5 

Sasiedzkie_smaki6 

Sasiedzkie_smaki7 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności