INFORMACJA Z POSIEDZEŃ KOMISJI I XXXIV SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 28 października br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XXXIV sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 25 października br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał oraz posiedzeniem Komisji Rewizyjnej w dniu 26 października br., którego tematem była informacja z działalności Pniewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Głównym tematem sesji Rady Miejskiej było ustalenie stawek podatkowych na przyszły rok, a także przedstawienie obszernego spektrum aktywności samorządu gminnego w sferze inwestycyjnej i działań gospodarczych. To te przedsięwzięcia poprawiające standard przestrzeni publicznej, obok wysokiego poziomu usług społecznych i obsługi administracyjnej, wpływają na niewątpliwie systematyczną poprawę warunków życia mieszkańców miasta i gminy Pniewy.
Podjęto uchwały w sprawach:
1) metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty na terenie gminy Pniewy,
2) przeznaczenia umorzenia części pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu,
3) stawek podatku od nieruchomości na 2022 rok,
4) podatku od środków transportowych na 2022 rok,
5) obniżenia średniej ceny skupu żyta dla potrzeb obliczenia podatku rolnego na 2022 rok,
6) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2021,
7) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2021 – 2028,
Przyjęto również obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Pniewy.
Prezentacja: „Informacja o realizacji zadań inwestycyjnych na terenie Gminy Pniewy”.
''
