Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP w Pniewach
6 marca 2026 r. w Gościńcu Bracki w Pniewach odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach.
Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za miniony okres. Członkowie OSP udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Jednym z najważniejszych punktów zebrania były wybory nowych władz jednostki.
Skład nowego Zarządu OSP Pniewy:
Prezes- dh Adam Zbucki
Naczelnik- dh Mateusz Cyraniak
Zastępca Naczelnika-dh Daniel Halka
Skarbnik-dh Paulina Szulc
Sekretarz-dh Piotr Dolata
Członek Zarządu-dh Damian Polcyn
Członek Zarządu-dh Marcin Budych
Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący -dh Jarosław Beńka
Sekretarz-dh Natalia Jankowska
Członek Komisji-dh Kazimierz Białas
Gratulujemy nowo wybranemu Zarządowi i życzymy owocnej pracy.
W trakcie zebrania przyjęto plan działalności oraz plan finansowy na rok bieżący, a także podjęto uchwały dotyczące m.in. wysokości składki członkowskiej oraz zmian w statucie stowarzyszenia.
Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka podziękował druhnom i druhom za ich zaangażowanie, gotowość do niesienia pomocy oraz codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Złożył również życzenia pomyślności, satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu sukcesów w działalności strażackiej.

