Urząd Miiejski Pniewy

ZEBRANIE WIEJSKIE W TUROWIE

W dniu 24 stycznia br. w świetlicy w Turowie odbyło się Zebranie Wiejskie Sołectwa Turowo. W zebraniu uczestniczyli: Burmistrz Gminy Jarosław Przewoźny, Zastępca Burmistrza Józef Ćwiertnia oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Obecni byli również radni: Powiatu Szamotulskiego Roman Hojan i Rady Miejskiej Pniewy Janusz Ratajczak.

Przewodnicząca Zebrania – Sołtys Alicja Kaczmarek przedstawiła podsumowanie działalności w sołectwie w roku 2022. W dalszej kolejności przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej. W wyniku tajnego głosowania do składu osobowego Rady Sołeckiej wybrani zostali: Dariusz Beszterda i Marlena Manyś.

Zebranie stanowiło również okazję do rozmowy Burmistrza z mieszkańcami o sprawach dotyczących zarówno sołectwa, jak i całej gminy m.in. pozyskiwania środków zewnętrznych, linii autobusowej, poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej, odbioru śmieci z poboczy, możliwości pozyskania gruntu i perspektyw związanych z obiektem świetlicy, sytuacji finansowej Gminy, działaniach w czasie wojny i kryzysu zmierzających do pozyskiwania inwestorów oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

 

Turowo1 

Turowo2 

Turowo3 

Turowo4 

Turowo5 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności