Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Psarskiem
„Strażacy to ludzie, którzy są w stanie działać szybko i skutecznie, nawet w najtrudniejszych warunkach.” – Stefan Żeromski
15 czerwca 2024 roku w Psarskiem odbyły się kolejne już Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wydarzenie rozpoczął przemarsz sprzed Kościoła na boisko sportowe w Psarskiem, następnie o godzinie 15:30 zaczęły się zawody.
Strażaków z Gminy Pniewy odwiedził Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Szurka wraz z Zastępcą Burmistrza Gminy Pniewy Ryszardem Napierałą oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Pniewy Pawłem Prętkim. Na zaproszenie odpowiedzieli również Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Adam Woropaj, radni oraz sołtysi z Gminy Pniewy. O nawodnienie uczestników wydarzenia zadbało Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Zawody Sportowo-Pożarnicze przyciągnęły wielu kibiców. Wszyscy bawili się świetnie, obserwując zmagania zawodników. Na strażaków czekały tory przeszkód, które wiernie odzwierciedlały wyzwania, z którymi spotykają się w codziennej służbie. Był to dobry test nie tylko szybkości, ale także precyzji i współpracy zespołowej, z którym wzorowo poradziła sobie każda z drużyn!
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze były szansą na dobrą zabawę i promocję pracy strażaków oraz świetną okazją, aby docenić służbę czuwających nad naszym bezpieczeństwem bohaterów.
Dziękujemy wszystkim strażakom za ogromne poświęcenie!
Gratulacje dla wszystkich zespołów!


