Wyjazd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do Kościerzyny
W dniach od 11–14 października 2025 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Pniewy odbyła wyjazd do Kościerzyny i okolic.
Pierwszy dzień upłynął na wspólnej podróży i integracji. Po przyjeździe do miejsca zakwaterowania i obiedzie młodzież miała czas na odpoczynek, a następnie odwiedziła remizę OSP w Skorzewie. Tam odbyło się spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą ze Skorzewa, podczas którego nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów i wymiany doświadczeń.
W niedzielę, uczestnicy wyruszyli do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie mogli poznać historię i kulturę Kaszub, zobaczyć m.in. słynny „Dom do góry nogami” oraz najdłuższą deskę świata.
Poniedziałek, 13 października, przyniósł kolejną porcję atrakcji. Po śniadaniu młodzież odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, gdzie mogła z bliska przyjrzeć się pracy zawodowych strażaków oraz obejrzeć sprzęt ratowniczy. Następnie zwiedzili Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Ziemi Kościerskiej. Nie zabrakło też chwili na spacer po centrum Kościerzyny.
We wtorek, 14 października, po śniadaniu przyszedł czas na powrót do domu – pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
Wyjazd był nie tylko doskonałą okazją do poznania regionu Kaszub, ale przede wszystkim wspaniałym czasem integracji i budowania drużynowej więzi wśród młodych strażaków.
Dziękujemy zaprzyjaźnionej Gminie Kościerzyna za serdeczną gościnę oraz Gminie Pniewy za wsparcie i dofinansowanie wyjazdu.

