Wizyta młodych aktorów w Ministerstwie Sportu i Turystyki
We wtorek 07 października uczniowie pniewskich szkół – Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej oraz Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK - odwiedzili stolicę.
Do Warszawy udaliśmy się na zaproszenie Ministra Sportu i Turystyki pana Jakuba Rutnickiego, a wycieczka była formą nagrody od Pana Ministra dla młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie i wystawienie spektaklu Mała Syrenka.
Plan wycieczki i wszystkie atrakcje dla młodych aktorów przygotowane i sfinansowane zostały przez Biuro Pana Ministra.
Nasza przygoda rozpoczęła się o 4:00 nad ranem. Kilka godzin później byliśmy w Warszawie. Pierwszy punkt programu obejmował wizytę w Sejmie. Wyjątkowym przeżyciem było wejście na salę obrad, zajęcie miejsc w galerii i przysłuchiwanie się trwającym wystąpieniom. Po obiedzie w sejmowej stołówce młodzież udaliśmy się w kierunku Stadionu Narodowego. Tam pod opieką przewodnika rozpoczęliśmy zwiedzanie. Po wejściu na stadiom zajęliśmy miejsce na trybunie VIP i wysłuchaliśmy kilku ciekawostek na temat imprez organizowanych w obiekcie. Następnie przewodnik zabrał nas
m. in. do szatni reprezentacji, strefy relaksu dla zawodników, loży zaprojektowanej przez słynną polską projektantkę, Ewę Minge, no i oczywiście na płytę boiska.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Ministerstwie Sportu i Turystyki i spotkanie z Ministrem, Panem Jakubem Rutnickim. Tu czekała na nas niespodzianka, bo mogliśmy zobaczyć gabinet Pana Ministra, zajrzeć do sal, w których zapadają najważniejsze decyzje dotyczące rozwoju sportu i turystyki, poznać współpracowników Pana Ministra. Był też czas na zadawanie pytań, pamiątkowe zdjęcia, selfie, poczęstunek i upominki.
Dziękujemy Panu Ministrowi Jakubowi Rutnickiemu za zaproszenie, gościnność oraz niezapomniane przeżycia i już dziś zapraszamy na Króla Lwa.




.png)