INFORMACJA Z POSIEDZENIA WSPÓLNEGO KOMISJI I XLIII SESJI RADY MIEJSKIEJ
W dniu 30 czerwca br. w auli Liceum Ogólnokształcącego odbyła się XLIII sesja Rady Miejskiej Pniewy. Obrady poprzedzone zostały wspólnym posiedzeniem komisji w dniu 27 czerwca br., poświęconym analizie i zaopiniowaniu projektów uchwał.
Głównym tematem sesji była ocena funkcjonowania systemu odbioru odpadów komunalnych. Ponadto przedmiotem obrad były uchwały w sprawach:
1) zmiany uchwały Nr XLI/414/18 Rady Miejskiej Pniewy z dnia 6 czerwca 2018 r. w sprawie zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć niektórych nauczycieli oraz obniżania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Pniewy,
2) określenia średnich cen jednostek paliwa w Gminie Pniewy na rok szkolny 2022/2023,
3) zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej w miejscowości Pniewy,
4) zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej w miejscowości Pniewy,
5) zgody na sprzedaż nieruchomości,
6) określenia górnej stawki opłaty za usługę opróżniania zbiorników bezodpływowych,
7) wstępnej lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych przy drodze powiatowej nr 1875P w m. Zajączkowo,
8) wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego na obszarze gminy Pniewy oraz:
- gminy Ostroróg,
- gminy Duszniki,
- gminy Lwówek,
- gminy Chrzypsko Wielkie,
- gminy Szamotuły,
9) zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej,
10) zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis.
11) o zmianie uchwały budżetowej na rok 2022,
12) o zmianie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pniewy na lata 2022-2030.
13) zaciągnięcia pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Obrady zakończyły pytania i wnioski radnych. Burmistrz Gminy Jarosław Przewoźny zaprosił do udziału w przedsięwzięciach przygotowanych dla mieszkańców w okresie wakacyjnym.



.png)