Warsztaty pływackie
Dzisiaj zakończyliśmy cykl miesięcznych warsztatów pływackich na kąpieliskach w Pniewach i Zamorzu, prowadzonych przez naszych ratowników pracujących w Pniewach, Zamorzu i Zajączkowie.
Choć pogoda nie rozpieszczała tego lata uczestników, chętnych na zajęciach nie brakowało.
W trakcie zajęć uczestnicy przyswajali sobie podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, wtajemniczani byli w kolejne stopnie pływackiego ABC, uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Miejmy nadzieję, że z nabytych umiejętności nie trzeba będzie korzystać.
Tradycyjnie na zakończenie warsztatów ratownicy dali pokaz akcji ratowniczej polegającej na ewakuacji z wody osoby potrzebującej oraz na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nie zabrakło również rywalizacji w waterpolo, kończącej tegoroczne zajęcia nad wodą oraz słodkości i smażonych kiełbas przygotowanych przez Panią Sołtys z Sołectwo Zamorze, Dąbrowa, Berdychowo
Tegoroczna edycja naszych warsztatów prowadzona byłą w ramach Akcji Boja - ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej bezpieczne pływanie i odpowiedzialny wypoczynek nad wodą.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)

