Bezpłatne badania dla cukrzyków w Szamotułach
Szanowni Państwo,
Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” w partnerstwie z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu realizuje projekt współfinasowany ze środków unijnych dotyczący wykrywania retinopatii cukrzycowej wśród osób chorych na cukrzycę poprzez analizę zdjęć dna oka pacjenta przez specjalistyczne oprogramowanie.
W ramach „Programu profilaktyki retinopatii cukrzycowej w województwie wielkopolskim” organizujemy bezpłatne badania na terenie Państwa powiatu w poradni diabetologicznej:
Szpital w Szamotułach przy ul. Sukienniczej 13
Badania są bezpłatne, bezinwazyjne, nie wymagają zakrapiania oczu, całe badanie trwa średnio ok 15 minut, a pacjent od razu otrzymuje diagnozę oraz materiały edukacyjne.
Skierowanie nie jest wymagane
Retinopatia cukrzycowa to jedno z najczęstszych powikłań cukrzycy, jest to główna przyczyna pogorszenia i utraty wzroku u osób w wieku produkcyjnym, czyli do 64roku życia.
Retinopatia cukrzycowa może przebiegać bezobjawowo, dlatego tak ważna jest profilaktyka!
Zgodnie z zaleceniami PTD i PTO: Każda osoba z cukrzycą powinna średnio raz w roku poddawać się badaniu okulistycznemu!
Ponadto zapraszamy na naszą stronę internetową:
https://retinopatiacukrzycowa.pl/

