Cóż to był za tydzień...
Cóż to był za tydzień. 13 Gromada Zuchowa Odważne Włóczykije na obozie.
Cały tydzień spędziliśmy w Baza Obozowa Hufca ZHP Szamotuły w Jeleńcu k. Sierakowa, gdzie byliśmy rozpieszczani przez pogodę oraz kucharki , korzystaliśmy też z kąpieli w jeziorze.
Głównym planem była zabawa w Słowian . Zuchy świetnie dawały sobie radę z wszystkimi zadaniami. Słuchały mitów i legend, uczyły się gotować i piec podpłomyki . Zdobyli kwiat paproci , uszyli swoje słowiańskie stroje, na jeden dzień stali się rycerzami i również umotali swoje lalki, które spełniają marzenia
Każdy obóz to też dużo więcej niż przygotowane zajęcia, to też spanie w namiocie, rozgrzewki poranne, wspólne posiłki, zabawy, śpiew przy ognisku i nowe przyjaźnie
Rozstanie było ciężkie, chcieliśmy zostać jeszcze tydzień razem z harcerzami .Z pewnością za rok też pojedziemy na obóz zuchowy .
Jeszcze raz dziękujemy Hufiec ZHP Szamotuły im. Armii Poznań, każdej zaangażowanej osobie w przygotowanie, pomoc i wsparcie. Dziękujemy też Próbna 9 Gromada Zuchowa "Strażnicy Żywiołów", którzy byli świetnymi towarzyszami zabawy.


Więcej zdjęć pod linkiem : https://www.facebook.com/13-Gromada-Zuchowa-Odwa%C5%BCne-W%C5%82%C3%B3czykije-108941794282960/photos/pcb.366849828492154/366842598492877/



.png)