Eliminator w Księżych Górach
Za nami Druga Edycja ELIMINATORA, organizowanego przez Stowarzyszenie Aktywnie w Pniewach oraz ultratime-trial-timing.pl. Tak jak w roku ubiegłym zawody odbyły się na terenie Pniewskich Księżych Gór. Formuła biegu opierała się na następujących zasadach: start dla wszystkich zawodników odbył się po trasie ścieżek rekreacyjnych na Księżych Górach, do pokonania była pętla ok 2,5 km dwukrotnie, czyli 5km. Po pierwszych dwóch pętlach na trasie zostawało 50% pierwszych biegaczy (z podziałem na 50% najszybszych M i 50% najszybszych k). Po każdej kolejnej pętli obowiązywała ta sama zasada - zostawało na trasie po 50% Mężczyzn i 50 % Kobiet. Bieg trwał do czasu kiedy na trasie pozostało od 3do 5 osób z każdej kategorii ( K i M). W końcowym obrachunku klasyfikację generalną wygrywały 3 najszybsze i najwytrwalsze Kobiety i 3 Mężczyzn. Prócz klasyfikacji generalnej, wybrano zwycięzców w Kat Kobiet i Mężczyzn na dystansie 2 pętli (ok 5km), klasyfikacja generalna oraz 5km nie dublowały się. Na trasie pojawili się również zawodnicy NW. Atmosfera była wspaniała, a wszystko w pięknym jesiennym, słonecznym krajobrazie Księżych Gór.

