Gminny Dzień Strażaka
W dniu dzisiejszym 7 maja obchodzony był Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych spod remizy w Lubocześnicy na plac gdzie odbyła się Msza Święta w intencji strażaków oraz ich rodzin. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, Radny Powiatu Szamotulskiego Sławomir Chamczyk, Prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Romana Kozub, Radni Rady Miejskiej Pniewy, Sołtysi a także najbliżsi strażaków oraz mieszkańcy Gminy Pniewy. Po nabożeństwie odbyło się poświęcenie pojazdów oraz poczęstunek.
Obchody poprowadziła Pani Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Pniewach Milena Łuczak.



.png)