„Gorzowsko-Barlinecki Park Krajobrazowy"
W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, zorganizujemy już ostatnią w tym roku sesję wyjazdową „Poranka na Słodko”. Wybierzemy się na około 60-kilometrowy rajd po Gorzowsko-Barlineckim Parku Krajobrazowym, a dokładniej po południowej części powstałego w 2020 roku Barlineckiego Parku Krajobrazowej, którą stanowi Puszcza Barlinecka.
Poznamy bogactwo lasów liściastych i borów mieszanych, które uzupełni równie liczna fauna z orłem bielikiem na czele. Nie zabraknie motywów historycznych, gdyż teren parku w XIX był kurortem wypoczynkowym dla Berlińczyków, a także miejscem, w którym sprzyjały warunki do rozwoju dawnego młynarstwa.
Formuła wyjazdu jest następująca:
Wyjazd z Pniew (przystanek autobusowy) o godzinie 06:00 (dzień wcześniej pakowanie rowerów wg kolejnego komunikatu w tej sprawie). Trasa w znacznej mierze po drogach polnych i szutrowych.
Po zakończonym rajdzie planujemy wspólny posiłek, a następnie powrót do Pniew.
Liczba uczestników jest ograniczona. Zgłoszenia przez wiadomość wysłaną do naszego fan page’a przyjmujemy najpóźniej do piątku do godziny 15:00, co pozwoli optymalnie zorganizować transport.
Powrót do Pniew planujemy między godziną 15:00 a 16:00.
Serdecznie zapraszamy.
Odjechani-Team PL




.png)